Temperatūras

Pārbaudām datora daļu temperatūras. Startējoties datoram, pašā sākumā spiežam vienu no taustiņiem F2, Delete vai F1, lai startētu BIOS. BIOS skatāmies sadaļu PC Health Status (Award BIOS) vai sadaļu Advanced – Hardware Monitoring (Intel BIOS). Protams, sadaļu nosaukumi var būt savādāki dažādās BIOS versijās. Procesora jeb CPU normālai temperatūrai jābūt robežās no 35 līdz 50 grādiem pēc Celsija.


Ja startējas Windows operētājsistēma, bet dators strādā ar problēmām, tad varam lejupielādēt programmu SpeedFan, instalējam, startējam un skatāmies, kādas ir temperatūras: procesoram jeb CPU (normāli 35-50 grādi), cietajam diskam jeb HD0 (normāli 35-50 grādi), videokartei jeb VGA (precīzi nezinu, ja > 80, tad laikam nebūs labi). Ja temperatūra kādai daļai ir pārāk augsta, tad jādomā kā uzlabot pašas daļas dzesēšanu vai datora korpusa ventilāciju.


Piezīme: datora daļu temperatūras nav 100% drošas un var nedaudz mainīties, piemēram, var būt nepareizi temperatūras rādījumi (piemēram, SpeedFan CPU rādījumus vēlams salīdzināt ar BIOS CPU temperatūras rādījumiem), var būt augstākas temperatūras pēc vairāku stundu ilgas datora noslodzes, piemēram, spēlējot datorspēles, vai arī atkarībā no gadalaika un telpas temperatūras.


Piemēram, paaugstinātas CPU temperatūras problēma var būt saistīta ar standarta Intel procesora dzesētāja nepietiekošu nostiprināšanu, ja procesora dzesētājs ir nesen uzlikts vai mainīts. Jāpārliecinās, vai ir stingri nostiprināti visi 4 dzesētāja klipši, jo viens viņiem var nebūt pilnīgi līdz galam iesprausts. Par to var pārliecināties, mēģinot katru klipsi nedaudz pakustināt uz augšu/leju un uz sāniem. Pilnīgi iestiprināts klipsis nekustēsies.

Kā jau rakstīju tad ar lielāko daļu problēmām lietotājs var tikt galā vadoties pēc padomiem zemāk izvēlnē. Bet ja neesat pārliecināts ka spēsiet ar to tikt galā ( nepareizas rīcības gadījumā varat pilnībā izvest savu datoru no ierindas) vēršaties tuvākajā servisā.


Boxing Duel - Bezmaksas tiešsaistes boksa spēle. - Parādi savu cīnītāja raksturu!
Mans Dators
Serviss, aizsardzība, padomi...