Peles iestatījumi

Pirmkārt, ja viens peles klikšķis katru reizi (ne atsevišķos gadījumos) tiek uztverts kā dubultais, jāpārliecinās, ka mapes opciju iestatījumos nav iestatīta attiecīgā funkcija. Tas izdarāms dodoties uz Control Panel -> Folder Options un sadaļā General pārliecinoties, ka atzīmēta opcija Double-click to open an item (dubultklikšķis), nevis Single-click.


Otrkārt, atsevišķām pelēm šo dažreizējo dubultklikšķa izpildi izsauc nekorekti vai bojāti dziņi (draiveri), tādēļ svarīgi pārliecināties, ka pelei uzstādīti ražotāja lapā atrodamie draiveri (ja tādi ir).


Treškārt, iespējams iestatīts pārlieku mazs dubultklikšķa ātrums. To iespējams pārbaudīt Control Panel -> Mouse sadaļā General ar Double Click Speed bīdjoslas palīdzību. Ja bīdjoslas indikators atrodas ļoti tuvu kreisajai (Slow) pusei, to, situācijas uzlabošanai, iespējams, nepieciešams pabīdīt nedaudz pa labi.


Ceturtkārt. Nepieciešams pārbaudīt vai nevajadzīgi dubulklikšķi tiek izpildīti arī gadījumā, ja datoram pievieno citu peli. Ja, pievienojot citu peli, defekts pazūd, tad pele, iespējams, ir bojāta.


Ja nelīdz augstāk minētie risinājumi, tad, iespējams, pele nolietojuma vai kritiena / trieciena / sitiena rezultātā guvusi fiziskus bojājumus. Nevēlamo dubultklikšķu gadījumā parasti bojāti peles taustiņu mikroslēdži, kas atbild par klikšķa signāla nodošanu datoram. Bojājuma gadījumā mikroslēdzis mēdz nenostrādāt korekti un peles taustiņa atlaišanu pēc klikšķa uztver kā vēl vienu spiedienu, rezultātā datoram nododot signālu, ka ticis izpildīts dubultklikšķis.


Pirms jaunas peles iegādes apsvēršanas, ieteicams izmēģināt nelielu programmu, kas paredzēta minētā defekta novēršanai – Mouse Fix. Šī programmatūra analizē peles sūtītos signālus datoram un cenšas pārtvert tos klikšķa paziņojumus, kas seko ļoti tuvu viens aiz otra, un tos bloķē, tādējādi novēršot potenciāli nevajadzīgos dubultklikšķus. Programmas darbība neiespaido apzināti veiktos dubultklikšķus, jo pārtverti tiek tikai tie spiediena signāli, kas tiek nosūtīti pārlieku ātri viens aiz otra (tik ātri, cik cilvēks tos nespētu izpildīt).


MouseFix nav nepieciešama uzstādīšana. Ieteicams to pēc lejupielādes atarhivēt, iekopēt atsevišķā mapē un šo mapi novietot vietā, kur to nevarētu nejauši izdzēst (Piemēram, mapē Program Files). Tad atliek vien izpildīt failu MouseFix.exe. Pēc programmas palaišanas nebūs redzamas nekādas pazīmes, ka tā darbojas, taču, ja nepieciešams pārliecināties vai tā ir ieslēgta, tas izdarāms uzdevumu pārvaldniekā. Lai atvērtu uzdevumu pārvaldnieku, izpildiet taustiņu kombināciju Ctrl+Alt+Delete un izvēlieties Task Manager vai Start->Run, ierakstiet “taskmgr” (bez pēdiņām) un nospiediet Enter. Ja sadaļā Processes sarakstā uzrādās MouseFix.exe, tad programma darbojas.


Lai MouseFix nebūtu manuāli jāstartē katru reizi ieslēdzot datoru, variet to pievienot automātiski ielādējamo programmu sarakstam.


MouseFix nav pilnvērtīgs risinājums minētā datortpeles defekta izlabošanai, taču tas ja ne vienmēr pilnībā, tad vismaz ievērojami samazina nevēlamo dubultklikšķu uzpildi.


MouseFix izstrādātājs garantē programmas korektu darbību uz Windows NT, 2000, XP operētājsistēmām, taču Datoriem.lv datoru serviss pārliecinājās, ka tas savu funkciju pilda arī Windows Vista un Windows 7 vidēs.


Šī programmatūra bezmaksas izmantojama privātos, kā arī komerciāliem nolūkiem paredzētos datoros.


Ka jau rakstiju tad ar lielako dalu problemam lietotajs var tikt gala vadoties pec padomiem zemak izvelne. Bet ja neesat parliecinats ka spesiet ar to tikt gala ( nepareizas ricibas gadijuma varat pilniba izvest savu datoru no ierindas) versaties tuvakaja servisa.


Boxing Duel - Bezmaksas tiešsaistes boksa spēle. - Parādi savu cīnītāja raksturu!
Mans Dators
Serviss, aizsardzība, padomi...