Master Boot Record

1.darbība


Ja ir startēšanās problēma ar vairākām Windows vai Linux instalācijām uz viena datora, tad var izmantot komandu fixmbr. Piemēram, ja nav korekti atinstalēts Grub startēšanās menedžeris (boot manager) un Windows vairs nestartējas. Ieliekam CD/DVD lasītājā Windows instalācijas disku, pārstartējam datoru un kad parādās paziņojums “Press any key to boot from CD …”, tad nospiežam jebkuru klaviatūras taustiņu. Gaidam, līdz startējas Windows instalācija un spiežam burtu ‘R’, lai startētu Windows atjaunošanas konsoli (Recovery Console).


2.darbība


Norādam esošo Windows instalāciju (ar 1), ievadām administratora paroli un komandrindā rakstām: fixmbr. Pēc tam apstiprinām ar burtu “y” un spiežam Enter.Komandu fixmbr izmantojam tikai tad, ja esam pārliecināti, ka bojāts MBR (Master Boot Record).

Kā jau rakstīju tad ar lielāko daļu problēmām lietotājs var tikt galā vadoties pēc padomiem zemāk izvēlnē. Bet ja neesat pārliecināts ka spēsiet ar to tikt galā ( nepareizas rīcības gadījumā varat pilnībā izvest savu datoru no ierindas) vēršaties tuvākajā servisā.


Boxing Duel - Bezmaksas tiešsaistes boksa spēle. - Parādi savu cīnītāja raksturu!
Mans Dators
Serviss, aizsardzība, padomi...