Logfaili

Kas ir logfaili?


Ja startējas Windows operētājsistēma, bet dators darbojas ar problēmām, piemēram, bieži “uzkaras” vai pārstartējas, tad vajadzētu vispirms apskatīties Windows logfailus. Lai tos apskatītos, atveram Start \ Settings \ Control Panel \ Administrative Tools \ Event Viewer. Vispirms apskatāmies logfailu System un pievēršam uzmanību visiem ierakstiem, kuriem ir sarkana vai dzeltena brīdinājuma ikona.

Lai atvērtu ierakstu, divreiz uzklikšķinām tam ar peles kreiso taustiņu. Izlasām ‘Description’ un piefiksējam ieraksta numuru ‘Event ID‘. Tad meklējam internetā informāciju pēc atslēgas vārdiem ‘windows event id x’.


Labojam!


Piemēram, ja dators bieži pārstartējas un ir ieraksts ar numuru 10020, kas paziņo par DCOM problēmām: “The machine wide Default Launch and Activation security descriptor is invalid. It contains Access Control Entries with permissions that are invalid. The requested action was therefore not performed. This security permission can be corrected using the Component Services administrative tool“. Lai to novērstu, tad Start \ Run – rakstām dcomcnfg un spiežam [OK]. Pēc tam izvēlamies Component Services \ Computers \ My Computer un uzvirzam peles kursoru uz My Computer, tad noklikšķinām ar labo peles taustiņu un izvēlnē izvēlamies Properties. Sadaļā ‘COM Security’, laukā ‘Launch and Activation Permissions’ spiežam pogu [Edit Default] un noņemam to lietotāju/lietotāju grupu, kuri strādā ar datoru, un pēc tam atkal pievienojam no jauna.


Ja logfailā System nav nekādu brīdinošu ierakstu, tad apskatāmies arī logfailu Application. Taču jāņem vērā, ka logfaila Application ieraksti nav tik būtiski un vairāk var noderēt, ja ir aizdomas, ka datora problēmas izraisa tieši konkrēta programma.

Ka jau rakstiju tad ar lielako dalu problemam lietotajs var tikt gala vadoties pec padomiem zemak izvelne. Bet ja neesat parliecinats ka spesiet ar to tikt gala ( nepareizas ricibas gadijuma varat pilniba izvest savu datoru no ierindas) versaties tuvakaja servisa.


Boxing Duel - Bezmaksas tiešsaistes boksa spēle. - Parādi savu cīnītāja raksturu!
Mans Dators
Serviss, aizsardzība, padomi...