Iekārtu draiveri

Pēc Windows logfailu apskates, vajadzētu apskatīties iekārtu sarakstu (Device Manager). Lai to apskatītos, atveram Start \ Settings \ Control Panel \ Administrative Tools \ Computer Management. Pirmajā sadaļā uzvirzam peles kursoru uz Device Manager un vienreiz noklikšķinām ar kreiso peles taustiņu. Otrā sadaļā parādīsies iekārtu saraksts. Jāpievērš uzmanība iekārtām, kuras parādās sarakstā ar dzeltenu ikonu, kas norāda, ka konkrētajai iekārtai ir problēmas ar draiveriem. Lai atrastu pareizos draiverus, ir precīzi jāzina, kas tā ir par iekārtu.


Piemēram, lai noskaidrotu datoru mātesplates modeli un pēc tam ražotāja mājas lapā atrastu draiverus, atveram Start \ Programms \ Accessories \ System Tools \ System Information. Atvērsies System Information forma, kur otrajā sadaļā skatāmies ierakstus ‘System Manufacturer‘ un ‘System Model‘, kas norāda mātesplates ražotāju un modeli. Tad meklējam internetā pēc šiem atslēgas vārdiem.


Ja iekārtu sarakstā parādās iekārta, kas ir pilnīgi neatpazīstama (Unknown Device), tad varam izmantot reģistra informāciju, lai atrastu, kas tā par iekārtu un kas ir tās ražotājs: Microsoft pamācība .


Ja dators nestartējas kā parasti, tad pārstartējam datoru un pašā sākumā spiežam taustiņu F8, lai parādītos izvēlne, no kuras izvēlamies ‘Safe Mode’ un spiežam Enter. Operētājsistēma startēs rindas kārtībā tikai vajadzīgos failus un iekārtas, līdz ar to jāskatās pie kura faila (draivera) startēšanās apstājas. Jāņem vērā, ka vispirms ir jāveic atmiņas un cietā diska pārbaude, lai varētu daudz maz droši pateikt, ka tieši konkrētais fails (draiveris) rada datora darbības problēmas.

Ka jau rakstiju tad ar lielako dalu problemam lietotajs var tikt gala vadoties pec padomiem zemak izvelne. Bet ja neesat parliecinats ka spesiet ar to tikt gala ( nepareizas ricibas gadijuma varat pilniba izvest savu datoru no ierindas) versaties tuvakaja servisa.


Boxing Duel - Bezmaksas tiešsaistes boksa spēle. - Parādi savu cīnītāja raksturu!
Mans Dators
Serviss, aizsardzība, padomi...