Visiem ir zināms ka laba programmatūra parasti maksā dārgi, bet ne vienmēr šīs dārgās programmas visi var atļauties. Tad atliek vien divi varianti – vai nu lejupielādēt jau uzlauztu maksas programmatūru vai arī izmantot kādu bezmaksas alternatīvu. Un reizēm šīs bezmaksas programmas kādam konkrētam uzdevumam izrādās labākas pat par, teiksim, Photoshop CS5.

  • FastStone

  • blender

  • Google SketchUp

  • Paint.NET

  • Picasa

  • Inkscape

  FastStone Image Viewer ir ātrs, stabils, lietotājam draudzīgs foto pārlūks, pārveidotājs un redaktors. Tas ir  funkciju klāsts, kas ietver attēlu apskati, vadību, salīdzināšanu, sarkano acu noņemšanu, e-pastu, izmēru maiņas,izgriešanu un krāsu korekcijas.

Savu novatorisko bet intuitīva pilnekrāna režīmā nodrošina ātru piekļuvi EXIF informācijai, sīktēlu pārlūkam un galvenajām funkcijām, izmantojot slēpto Toolbars, ka pop up, kad ar peli pieskaras vienai no četrām malām uz ekrāna.

Citas funkcijas ietver augstas kvalitātes pastiprinātāju un muzikālu slideshow ar 150 + pārejas efektiem, kā arī JPEG pāreju, pilienu ēnu efektus, attēla anotāciju, skenera atbalsts, histogrammas un vēl daudz vairāk.


  Blender ir integrēta programma, kas ļauj izveidot plašu 2D un 3D saturu. Blender piedāvā plašu spektru modelēšanai, teksturēšanai, apgaismojumam, animācijai un video pēcapstrādei funkcionalitātei vienā iepakojumā. Caur atvērto arhitektūru Blender nodrošina  platformu savietojamību un cieši integrētu darbplūsmu. Blender ir viens no populārākajiem atvērtā pirmkoda 3D grafikas programmām pasaulē.

Pilnībā integrēts izveides komplekts, kas piedāvā plašu klāstu būtisku instrumentu, lai izveidotu 3D saturu, tostarp modelēšanu, UV-kartēšanu, teksturēšanai, takelāžas, animācijas, daļiņu un citas simulācijas, skriptu, apmetuma, compositing un pēcapstrādi, un spēļu radīšana;Google SketchUp ir programmatūra, kuru varat izmantot, lai izveidotu 3D modeļus kad to vēlaties.

Sākt uzreiz.

Lielākā daļa cilvēku rezultātu iegūst strādājot ar SketchUp tikai dažas minūtes. Desmitiem video konsultācijau, plašs palīdzības centrs nu vispasaules lietotāju aprindām nozīmē ka ikviens, kurš vēlas izdarīt 3D modeļus ar SketchUp,to var.

Modelējiet to ko varat iedomāties.

Pārbūvējiet savu dzīvojamo istabu. Izstrādāt jaunu mēbeli. Modelēt savu pilsētu  Google Earth. Izveidot skeitparku jūsu dzimtajā pilsētā, tad eksportēt animāciju un dalīties ar to YouTube. Nav robežu tam, ko jūs varat izveidot ar SketchUp.


  Paint.NET ir attēlu un fotoattēlu rediģēšanas programma.

Katra funkcija un lietotāja interfeisa daļa tika izstrādāta, lai būtu  intuitīva un ātri saprotama bez palīdzības. Lai apstrādātu vairākus attēlus Paint.NET izmanto tabbed dokumentu interfeisu. Tabs parāda tiešraides sīktēlu attēlu, nevis teksta aprakstu. Tas padara navigāciju ļoti vienkāršu un ātru.

Parasti sastopama tikai dārga vai sarežģīta profesionāla programmatūra šeit ir atrasts risinājums bezmaksas alternatīvai. slāņi veido pamatu bagātu attēlu kompozīcijas pieredzi.

Daudzi specefekti ir ietverti, lai uzlabotu  jūsu attēlus. Fotto korekcija, sarkano acu noņemšana, traucējumus, troksni un zīmogi ir iekļauti. Iekļauti arī ir mūsu unikāls 3D Pagriezt / Zoom efekts, kas padara to ļoti viegli pievienot savas korekcijas attēlos.


Picasa ir programmatūra, kas palīdz jums uzreiz atrast, labot un dalīties ar visiem attēliem datorā. Katru reizi atverot Picasa, tā automātiski atrod visus jūsu attēlus (pat ja bijāt aizmirsis) un sakārto tos  vizuālos albumos, organizē pēc datuma ar mapju nosaukumiem kuras atpazīstat. Jūs varat vilkt un nomest, organizēt savus albumus un veidot etiķetes, lai izveidotu jaunas grupas. Picasa nodrošina ka jūsu attēli vienmēr ir organizēti.

Picasa arī ļauj uzlabot un rediģēt vienkārši, liekot ar vienu klikšķi mainīt attēlu. Un Picasa ļauj dalīties ar jūsu attēlu, varat sūtīt pa e-pastu, izdrukāt fotogrāfijas mājās, vai vaidot dāvanu kompaktdiskus, uzreiz dalīties ar jūsu attēliem un albumiem, un pat ievietot attēlus savā emuāru vai blogā.


Inkscape ir atvērtā pirmkoda vektorgrafikas redaktors līdzīgs Adobe Illustrator, Corel Draw, Freehand, vai Xara X. Kas nosaka Inkscape iezīme ir tā izmantošana pielāgojamiem Vector Graphics (SVG), atvērtā XML W3C standarts, kā dzimtais formāts .

Pretstatā rastra (Bitmap) grafikas redaktoriem, piemēram, Photoshop vai Gimp, Inkscape saglabā savas grafikas vektora formātā. Vektorgrafikas ir izšķirtspēja neatkarīgu apraksts faktisko formu un priekšmetiem, ko jūs redzat attēlā.Rasterization dzinējs izmanto šo informāciju, lai noteiktu, kā katra līnija un līkne jebkurā izšķirtspēju vai tālummaiņas līmeni.Bezmaksas programmas:


Boxing Duel - Bezmaksas tiešsaistes boksa spēle. - Parādi savu cīnītāja raksturu!


Mans Dators
Serviss, aizsardzība, padomi...