Ja viss iepriekšējais ir pārbaudīts, tad lejupielādējam programmu Drive Fitness Test (ISO failu), šo ISO failu ierakstām CD matricā kā CD kopiju jeb image (ierakstīšanai var izmantot programmu ImgBurn), ievietojam šo CD disku lasītājā un pārstartējam datoru. Pēc datora pārstartēšanas šis CD startēsies automātiski, ja BIOS jau ir uzlikts parametrs, ka pirmā starta iekārta ir CD/DVD lasītājs. Ja tā nav, tad pārstartējam datoru, un pašā sākumā spiežam vienu no taustiņiem F1, F2 vai Delete, lai startētu BIOS. BIOS atrodam sadaļu Advanced BIOS Features – Boot Device (Award BIOS), vai sadaļu Boot – Boot Device Priority (Intel BIOS), un kā pirmo starta iekārtu norādam CD/DVD lasītāju, pēc tam saglabājam izmaiņas, nospiežot taustiņu F10.
Drive Fitness Test varam manuāli norādīt starta parametrus, taču varam arī neko nedarīt, lai viss startējas automātiski. Kad parādās logs ar disku iekārtām (HDD), tad izvēlamies cieto disku un spiežam pogu [Advanced Test], pēc tam [Start]. Ja cietā diska tests beidzas ar kļūdas paziņojumu par bojātiem blokiem, tad skaidrs, ka ir problēma ar cieto disku, kas jāmaina vai jāatgriež garantijai. Ja tests beidzas veiksmīgi, tad cietais disks būtu kārtībā.
Ja Drive Fitness Test “neatrod” vispār nekādu cieto disku, un tas ir PATA cietais disks, tad izslēdzam datoru, šo cieto disku pamēģinām pārspraust pie tā paša kabeļa otra savienojuma (master/slave), ieslēgt datoru un atkal palaist Drive Fitness Test. Ja cietais disks tiek pēkšņi “atrasts” un tests ir veiksmīgs, tad iespējams, ka ir problēmas ar mātesplati (MB).
Ja startējot datoru, parādās paziņojums “Boot Failure: System halted“, tad iespējams ir problēmas ar cieto disku (pārbaudam ar Drive Fitness Test) vai ar mātesplati, bet var arī pamēģināt cieto disku pārspraust pie tā paša kabeļa otra savienojuma (master/slave), nomainīt kabeli vai arī cietajam diskam vispār uzlikt/pārlikt pareizi tā saucamo džamperi (jumper).
Ja rodas nelielas problēmas ar cieto disku, konkrēti ar partīcijām, tad var izmantot vienkāršu programmiņu Partition Find & Mount. Cieto disku, kuram radušās problēmas ar partīcijām, izņemam un pieslēdzam citam datoram. Tad uzinstalējam Partition Find & Mount, startējam, izvēlamies Scan, lai tiktu meklētas partīcijas. Ja problemātiskā cietā diska partīcijas tiek atrastas, tad mēģinām tās pievienot (mount) un nokopēt datus.
Ja problēmas ir nopietnākas, tad var izmantot programmu HDD Regenerator (maksas), kas diezgan sekmīgi spēj veikt cietā disku sektoru labošanu.
|